نرم‌افزار مدیریت فورواردری و کریری چیست و چه کاربردهایی دارد؟

فهرست مطالب

نرم‌افزارهای فورواردری و کریری، ابزارهای قدرتمندی هستند که به شرکت‌های حمل و نقل بین المللی، فورواردر و کریر این امکان را می‌دهند تا به راحتی فرآیندهای حمل و نقل کالاها را از مبدا به مقصد پیاده سازی کرده و جابجایی محصولات و محموله‌ها را به صورت دقیق، از صفر تا صد برنامه‌ریزی کنند و فرآیندهای خود را بهبود بخشند و بهره‌وری را افزایش دهند.

در دنیای پویای تجارت جهانی، جابجایی یکپارچه کالاها امری حیاتی و مهم است و شرکت‌های حمل و نقل بین المللی، نقش قلب تپنده را در شبکه پیچیده لجستیک ایفا کرده و تضمین می‌کنند که عملیات و فرآیندهای ارسال محصولات از مبدأ به مقصد، به درستی و در اسرع وقت انجام شوند. در محیط تجاری پرشتاب امروز، صنعت حمل و نقل با چالش‌ها و فرصت‌های بی‌سابقه‌ای مواجه است و شرکت‌های فعال در این حوزه، می‌توانند با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای تخصصی و سفارشی، سهم بیشتری از بازار و مشتری کسب کرده و سرعت، دقت و کیفیت در جابه‌جایی محموله‌ها را بهینه‌سازی کنند.

در عصری که با پیشرفت بی‌امان فناوری روبرو هستیم، صنعت حمل و نقل بین المللی، خود را در میان یک تحول دیجیتال عمیق می‌بیند. روش های سنتی مدیریت عملیات فورواردری و کریری، مملو از کاغذبازی، تماس های تلفنی و رفت و آمدهای بسیار است که قرار است جای خود را به پارادایم جدیدی از کارایی و دقت بدهد.

برخی از مزایای استفاده از نرم‌افزار فورواردری و کریر عبارتند از:

    • صرفه جویی در وقت و هزینه
    • افزایش بهره‌وری و عملکرد کارکنان
    • جلوگیری از وقوع خسارات و کاهش خطای انسانی
    • یکپارچه‌سازی فرآیندهای مالی، عملیاتی، بازاریابی، فروش و بازرگانی
    • کاهش چشمگیر زمان انجام فرآیندها، از سفارش تا تحویل کالا به مشتری

یک نرم‌افزار کریری و فورواردری شامل سیستم‌ها و زیرسسیتم‌های مختلفی است که هر یک از آن‌ها به انجام یک عمل خاص در زنجیره تأمین شرکت‌های فورواردر و کریر کمک می‌کند. برخی از سیستم‌های رایج در یک نرم‌افزار فورواردری و کریری عبارتند از:

سیستم عملیاتی

سیستم عملیاتی به شرکت‌های فورواردر و کریر کمک می‌کند تا فرآیندهای عملیاتی خود (نظیر: مدیریت و رهگیری مرسولات از مبدا تا مقصد؛ مدیریت تشریفات ترانزیت و بیمه؛ صدور بارنامه‌های M و H؛ ارسال اعلامیه‌های ورورد مرتبط با شیوه‌های حمل؛ مدیریت قبض انبار و ترخیصیه ها؛ ثبت، ضمیمه و بایگانی اسناد مرتبط با حمل و غیره) را به راحتی مدیریت کنند.

سیستم بازرگانی

سیستم بازردگانی به شرکت‌های فورواردر و کریر این امکان را می دهد تا فرآینهای مربوط به بخش بازرگانی (نظیر: ثبت و صدور صورتحساب‌ها و دستور پرداخت ها؛ بررسی سود و زیان پیش‌بینی‌شده و محقق‌شده؛ شناسایی مشتریان کم‌ریسک و پر ریسک از طریق گزاشات مدیریتی؛ ثبت، ضمیمه و بایگانی قراردادهای مشتریان و کارفرمایان و غیره) را به صورت لحظه‌ای و دقیق مدیریت کنند.

سیستم رهگیری

سیستم رهگیری به شرکت‌های فورواردر و کریر کمک می‌کند تا امکان رهگیری مرسوله و کالا را ایجاد کرده و خدماتی منحصربفرد (نظیر: نمایش آخرین وضعیت مرسوله؛ نمایش گردش مالی مشتریان در سامانه رهگیری؛ امکان جستجو بر اساس رفرنس‌ها و بارنامه‌های صادر شده؛ نمایش آخرین اخبار و اطلاعات؛ امکان ایجاد باشگاه مشتریان در سامانه رهگیری و غیره) را به مشتریان ارائه دهند.

سیستم بازاریابی و فروش

سیستم بازاریابی و فروش به شرکت‌های فورواردر و کریر کمک می‌کند تا فرآیندهای مربوط به بخش بازاریابی و فروش خود (نظیر: شناسایی و پیگیری سرنخ‌های بازارایابی؛ ارسال و تایید استعلام قیمت برای مشتریان و پیمانکاران؛ تعریف شاخص‌های عملکرد؛ دریافت گزارشات مدیریتی؛ ثبت و پیگیری رویدادها، تماس‌ها و مذاکرات بازاریابی؛ بررسی وضعیت بازار و عملکرد بازاریابان و غیره) را به صورت لحظه‌ای و دقیق مدیریت کنند.

سیستم مالی و حسابداری

این سیستم به شرکت‌های فورواردر و کریر کمک می‌کند تا عملیات مالی خود (نظیر: تسعیر و مدیریت نرخ تبادلات ارزی برای فرآیندهای چند ارزی؛ ثبت و صدور صورتحساب‌ها و دستور پرداخت‌ها با هر نوع ارزی، بررسی سود و زیان پیش‌بینی‌شده و محقق‌شده، تعریف سقف اعتبار مالی و سقف بدهی برای مشتریان و غیره) را به صورت دقیق و به روز انجام دهند.

همانگونه که متوجه شدید، نرم‌افزار فورواردری و کریری، یک ابزار قدرتمند و کارآمد است که در اختیار شرکت‌های فورواردر و کریر قرار دارد تا عملکرد خود را بهینه سازی کرده و بازار را تسخیر کنند. این شرکت‌ها، می‌توانند با استفاده از یک نرم‌افزار فوروادری و کریری، فرآیندها و خدمات خود را بهبود بخشیده، امکان رشد، درآمدزایی و دستیابی به فرصت‌ها و بازارهای جدید را افزایش داده و منجر به رضایت مشتریان شود.

شرکت مهندسی نرم‌افزار سباسیستم، توانسته با بهره گیری از تکنولوژی‌های مختلف و با مطالعه و شناخت دقیق از صنعت حمل و نقل بین‌المللی و حوزه فورواردری و کریری، راهکارهای متنوع و تخصصی را در اختیار شرکت‌های فعال در این حوزه قرار داده و فرآیندهای بازرگانی، رهگیری، بازاریابی، مالی و عملیاتی آن ها را به صورت بهینه، پیاده‌سازی و مدیریت کند. اگر شما یک شرکت فورواردر یا کریر هستید و قصد دارید از یک نرم‌افزار فورواردری و کریری استفاده کنید، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با ما تماس بگیرید و یا از وبسایت ما بازدید کنید.